Fordeler med ergo- og rekreasjonsterapi

 

 

 

Når vi tenker på terapi og hjerneskade er første tanke er rehab som skjer rett etter en skade. Svært sjelden tenker vi på forskjellen terapi kan gjøre i livet til vår kjære år etter den første skaden. Gitt bakgrunnen til vår nye allierte helsekoordinator, Brittany Turney, vil medlemmene ha den unike muligheten til å delta i ergo- og rekreasjonsterapi-rettede aktiviteter. Våre medlemmer vil vokse enda mer i sine sosiale ferdigheter, fritidsaktiviteter og få ytterligere selvstendighet i daglige yrker. Under aktiviteter vil vi fokusere på den enkeltes styrker for å hjelpe dem å nå mål.  

Aktiviteter kan omfatte...Å bake en kake til en venns bursdag for å styrke vennskap og selvfølelse. Bruk av treningsutstyr i Rec Center for å bygge sterkere benmuskler for å gjøre mobiliteten enklere. Ta en tur til butikken og kjøpe nødvendigheter for å bidra til å bygge bevissthet om forbruksvaner. Eksperimenter med diverse adaptivt utstyr for å gjøre toalettbesøk, påkledning eller til og med spising enklere for medlemmet å utføre selvstendig. 

 Mulighetene er uendelige!! Med en-til-en OTA/RT-pleie kan våre medlemmer "maksimere potensialet etter skade ... med integrerte, unike og helhetlige programmer", som det står i Hinds' Feet Farms misjonserklæring.