Prednosti delovne in rekreacijske terapije

 

 

 

Ko razmišljamo o terapiji in poškodbi možganov, je prvotna misel rehabilitacija, ki se pojavi neposredno po poškodbi. Zelo redko razmišljamo o spremembah, ki jih terapija lahko naredi v življenju našega ljubljenega leta po prvi poškodbi. Glede na ozadje našega novega zavezniškega zdravstvenega koordinatorja, Brittany Turney, bodo imeli člani edinstveno priložnost sodelovati v dejavnostih, ki so usmerjene v delovno in rekreacijsko terapijo. Naši člani bodo še bolj napredovali v socialnih veščinah, preživljanju prostega časa in pridobivali nadaljnjo samostojnost pri vsakodnevnih poklicih. Med aktivnostmi se bomo osredotočali na posameznikove prednosti, da jim pomagamo pri doseganju ciljev.  

Dejavnosti lahko vključujejo ... peko torte za prijateljev rojstni dan, da okrepite prijateljstva in občutek zase. Uporaba opreme za vadbo v Rec Centru za izgradnjo močnejših mišic nog za lažjo gibljivost. Odpravite se na izlet v trgovino in kupite potrebščine za pomoč pri krepitvi zavesti o potrošniških navadah. Eksperimentiranje z različno prilagodljivo opremo, ki članu olajša samostojno izvajanje stranišča, oblačenja ali celo prehranjevanja. 

 Priložnosti so neskončne!! Z individualno oskrbo OTA/RT lahko naši člani "maksimirajo potencial po poškodbi ... z integriranimi, edinstvenimi in celostnimi programi.", kot je navedeno v izjavi o misiji Hinds' Feet Farm.